Podróbki

148453-chinese-forgery

Świat jest pełen podróbek. Zegarki Rolex za 5$, ciuchy markowych producentów robione w Azji, sportowe buty, laczki, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, eleganckie torebki, biżuteria, sprzęt AGD, narzędzia. Na jeden egzemplarz oryginalny przypada kilkadziesiąt, kilkaset lub i kilka tysięcy podróbek.

Świat jest pełen podróbek. Jednakże nie chodzi o towary oczywiście. Otóż taka sama sytuacja ma miejsce wobec spraw najważniejszych: prawdy, myślenia, dobra, miłosierdzia, także piękna i miłości, ale dwóch ostatnich nie podejmuję się nawet dotykać w takim blogu.

Podróbka dba o zewnętrzne podobieństwo do oryginału. Ten sam kształt koperty, tarczy i wskazówek zegarka,  ale materiał wykonania i wnętrze to tandetny badziew wykonany byle jak i z byle czego, działający byle jak i psujący się przy byle okazji. Zawartość, jakość materiału, precyzja wykonania, dokładność,  wszystkie te rzeczy które nie są krzykliwe dla zmysłów przy pierwszym kontakcie odróżniają oryginał od podróbki.

Istnieje wiele podróbek prawdy – powierzchownie przypominających prawdę, ale nią nie będących.
Istnieje wiele podróbek myślenia – mimikrycznie przypominających myślenie, ale nim nie będących.
Istnieje wiele podróbek dobra – do złudzenia przypominających dobro, ale nim nie będących.
Istnieje kult cargo nie będący lotnictwem, choć wykazujący wręcz pietyzm w odwzorowywaniu szczegółów oryginału, ale rozmijający się  fundamentalnie z istotą i sednem oryginału.

Najgorszą podróbką jaką znam jest lewactwo. Od razu zaznaczam, że nie śnię nawet o wyczerpaniu tematu p.t. “lewactwo” tutaj. Cały ten blog jest w zamiarze jedną wielką szczepionką i to głównie na lewactwo.

Lewactwo to wielka podróbka myślenia, szlachetności, dobra, prawdy, piękna, miłosierdzia, postępu, wiedzy, zrozumienia, poznania, sztuki – wszystkiego co najważniejsze. Jaskółką czyniącą wiosnę niech będzie stwierdzenie, że lewactwo jest jak pasożyt. Dosłownie. Lewactwo niczego nigdy nie stworzyło, tylko przejmuje nosiciela (jakieś społeczeństwo) i doprowadza go do ruiny albo i śmierci. Im bardziej ma możliwość zrealizować swoje lewackie rojenia, tym bardziej niszczy nosiciela.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s